Tohatsu, orta sınıf taşınabilir motorlarda tekne kullanıcılarına tam olarak ihtiyaç duydukları şeyi sunar: daha fazla güç ve daha az ağırlık! Bu taşınabilir modellerin tamamı inanılmaz bir beygir gücü-ağırlık oranı sunar. Tekne uygulamanız ne olursa olsun, bu motorlar konfor, güvenilirlik ve taşınabilirlik açısından en üst düzeyde çözümler sunar.
| Motor Tipi | 2 Zamanlı, 2 Silindir |
| Çıkış Gücü | 15 hp (11.0 kW) |
| Motor Hacmi | 247 cc (15.07 in³) |
| Silindir Çapı ve Strok | 55 x 52 mm (2.17 x 2.05 inç) |
| Maksimum RPM Aralığı | 5,200 - 5,800 |
| Çalıştırma | Manuel |
| Kontrol Tipi | Tiller Kolu |
| Vites Değiştirme | İleri - Boş - Geri |
| Dişli Oranı | 1.85:1 (13:24) |
| Pervane Seçim Aralığı | 6" - 11.5" |
| Şaft Yüksekliği | 15", 20" |
| Yakıt | Kurşunsuz Benzin (87 Oktan) |
| Yağ Türü | Önerilen 2 zamanlı motor yağı (TCW-3) |
| Yakıt Deposu | 25 L (6.6 gal.) Ayrı Yakıt Tankı |
| Ağırlık* | 41 kg (90 lbs) |
| Alternatör Çıkışı | Opsiyonel: 12V, 80W, 7A |
| Vites İçinde Başlatma Koruması | Standart |
| Termostat Kontrollü Soğutma Sistemi | Standart |
| Pervane İçinden Egzoz Çıkışı | Standart |
| Sığ Su Sürüşü | Standart |
| Yağlama Sistemi | Önden Karışımlı Yakıt |