Tohatsu teknecilere tam olarak ihtiyaç duydukları şeyi verir: daha fazla güç ve daha az ağırlık! Bu gerçekten taşınabilir modellerin tümü inanılmaz bir beygir gücü/ağırlık oranı sunar. Bunlar rahatlık ve taşınabilirlik için en üst düzey dıştan takmalı motorlardır. 2,5 sırasıyla 12,5 ve 13 kg ağırlığındadır! Nereye giderseniz gidin, yanınızda götürebileceğiniz küçük bir Tohatsu var!
| Motor Tipi | 2 Zamanlı, 1 Silindir |
| Çıkış Gücü | 2.5 ps (1.8 kw) |
| Motor Hacmi | 74.6 cc (4.55 cu.in.) |
| Silindir Çapı ve Strok | 55 x 43 mm (2.17 x 1.69 in) |
| Maksimum RPM Aralığı | 3,800 - 5,200 |
| Çalıştırma | Manuel |
| Kontrol Tipi | Tiller Kolu |
| Dişli Oranı | 1.85:1 (13:24) |
| Pervane Seçim Aralığı | 4.5" - 7" |
| Şaft Yüksekliği | 15", 20" |
| Yakıt | Kurşunsuz Benzin (87 Oktan) |
| Yağ Türü | Önerilen 2 Zamanlı Motor Yağı (TCW-3) |
| Yakıt Tankı | 1.4 L (0.37 US Gal.) |
| Ağırlık* | 12.5 Kg (28 lbs.) |
| Motor Yağlama Sistemi | Premixed Fuel |