Tohatsu teknecilere tam da ihtiyaç duydukları şeyi verir: daha fazla güç ve daha az ağırlık! Bu gerçekten taşınabilir modellerin tümü inanılmaz bir beygir gücü/ağırlık oranı sunar. Bunlar rahatlık ve taşınabilirlik için en üst düzey dıştan takmalı motorlardır. 5 adet 2 zamanlı sadece 20 kg ağırlığındadır! Nereye giderseniz gidin, yanınızda götürebileceğiniz küçük bir Tohatsu var!
| Motor Tipi | 2 Zamanlı, 1 Silindir |
| Çıkış Gücü | 5 ps (3.7 kw) |
| Motor Hacmi | 102 cc (6.22 cu.in.) |
| Silindir Çapı ve Strok | 55 x 43 mm (2.17 x 1.69 in) |
| Maksimum RPM Aralığı | 4,500 - 5,500 |
| Çalıştırma | Manual |
| Kontrol Tipi | Tiller Handle |
| Vites Değiştirme | İleri - Boş - Geri |
| Dişli Oranı | 2.15:1 (13:28) |
| Pervane Seçim Aralığı | 6" - 9" |
| Şaft Yüksekliği | 15", 20" |
| Fuel | Kurşunsuz Benzin (87 Oktan) |
| Yağ Tipi | TCW-3 Sertifikalı 2 Zamanlı Yağ |
| Yakıt Deposu | 2,5 L (0,66 US Gal.) İntegral Tank |
| Ağırlık* | 20.0 Kg (44 lbs.) |
| Alternatör Çıkışı | Opsiyonel 12V, 60W, 5A |
| Start In Gear Koruma | Standart |
| İçten İtmeli Egzoz | Standart |
| Sığ Su Sürüşü | Standard |
| Motor yağlama sistemi | Önceden Karıştırılmış Yakıt |