M9.8B, Tohatsu'nun 9.8 hp 2 zamanlı motoru, sınıfındaki en hafif motorlardan biri olarak sadece 26 kg ağırlığa sahiptir. Kompakt tasarımı, kolay taşınabilirliği ve dayanıklılığı ile balıkçılıktan eğlence amaçlı kullanıma kadar birçok uygulama için idealdir.
| Motor Tipi | 2 Zamanlı, 2 Silindir |
| Çıkış Gücü | 9.8 ps (7.2 kW) |
| Motor Hacmi | 169 cc (10.31 cu.in.) |
| Silindir Çapı ve Strok | 50 x 43 mm (1.97 x 1.69 inç) |
| Maksimum RPM Aralığı | 5,000 - 6,000 |
| Çalıştırma | Elektrikli veya Manuel |
| Kontrol Tipi | Tiller Kolu |
| Vites Değiştirme | İleri - Boş - Geri |
| Dişli Oranı | 2.08:1 (13:27) |
| Ateşleme Sistemi | ATDC1゜- BTDC17゜ |
| Pervane Seçim Aralığı | 5" - 9.5" |
| Şaft Yüksekliği | 15", 20", 25" |
| Yakıt | Kurşunsuz Benzin (87 Oktan) |
| Yağ Tipi | Tavsiye Edilen 2 Zamanlı Motor Yağı (TCW-3) |
| Yakıt Deposu | 12 L (3.17 US Gal.) Ayrı Yakıt Deposu |
| Ağırlık* | 26.0 Kg (57 lbs.) |
| Alternatör Çıkışı | Opsiyonel: 12V, 80W, 7A (Elektrikli Marş Modelinde Standart) |
| Vites İçinde Başlatma Koruması | Standart |
| Termostat Kontrollü Soğutma Sistemi | Standart |
| Pervane İçinden Egzoz Çıkışı | Standart |
| Sığ Su Sürüşü | Standart |
| Motor Yağlama Sistemi | Önden Karışımlı Yakıt |