Tohatsu'nun 15 hp EFI (Elektronik Yakıt Enjeksiyonlu) motoru, sektördeki en hafif 4 zamanlı 15hp EFI modeli olma onurunu taşır. Geliştirilmiş tasarımıyla daha yüksek güç-ağırlık oranı, düşük titreşim ve daha sessiz bir sürüş sunar. Bataryasız EFI sistemi, hızlı çalıştırma, pürüzsüz hızlanma ve daha yüksek yakıt verimliliği sağlamak için tasarlanmıştır. Power Tilt özelliği ise motorunuzu su dışına sadece bir düğme ile kaldırmanıza olanak tanır, kullanım konforunu artırır.
.jpg)
Durdurma düğmesi, vites, sürtünme ayar vidası ve elektrikli tilt düğmesi (PTS: yalnızca elektrikli tilt modellerinde) kullanıcı kolaylığı için yeke koluna entegre edilmiştir.
.jpg)
Ön kısma yerleştirdiğimiz taşıma kolu, kullanılmadığında kolayca saklanabilir.
.jpg)
Ağır bileşenler (ör. krank mili, tahrik mili) önceki modele göre 30 mm öne taşınarak, eğme ağırlığı önceki versiyona göre %26 azaltılmıştır. Bu, kullanıcıların motoru manuel olarak eğmesini çok daha kolay hale getirmiştir.
.jpg)
Buhar Ayırıcı Tank (VST), yüksek basınçlı yakıt besleme pompasını, regülatörü ve yakıt soğutucusunu tek bir bileşende birleştirecek şekilde tasarlanmıştır.
| Motor (Silindir Sayısı) | 4 Zamanlı, 2 Silindir |
| Çıkış Gücü | 15 beygir gücü (11.0 kW) |
| Motor Hacmi | 333 cc (20.32 in³) |
| Silindir Çapı ve Strok | 61 x 57 mm (2.40 x 2.24 inç) |
| Maksimum RPM Aralığı | 5,400 - 6,100 |
| Çalıştırma | Elektrikli veya Manuel |
| Kontrol Tipi | Uzaktan Kumanda veya Tiller Kolu |
| Vites Değiştirme | İleri - Boş - Geri |
| Dişli Oranı | 2.15:1 (13:28) |
| Pervane Seçim Aralığı | 6" - 11.5" |
| Şaft Yüksekliği | 15", 20" |
| Yakıt | Kurşunsuz Benzin (87 Oktan) |
| Yağ Türü | NMMA Sertifikalı FC-W® 4 Zamanlı Motor Yağı SAE 10W-30/40 (SF, SG, SH, SJ) |
| Yağ Kapasitesi | 1L (1.06 qt) |
| Yakıt Tankı | 12 L (3.1 gal.) Ayrı Yakıt Tankı |
| Ağırlık* | 43 kg (94.8 lbs) |
| Alternatör Çıkışı | Opsiyonel: 12V, 145W, 12A (Elektrikli Çalıştırma Modellerinde Standart) |
| Dijital ECU Kontrollü Ateşleme Sistemi | Standart |
| Elektronik Yakıt Enjeksiyonu | Standart |
| Vites Devrede Çalıştırma Koruması | Standart |
| Termostat Kontrollü Soğutma Sistemi | Standart |
| Pervane İçinden Egzoz | Standart |
| Yağ Basıncı Uyarısı | Standart |
| Sığ Su Sürüşü | Standart |
| Güç Tilt | Opsiyonel |