Tohatsu'nun 5hp Propan / Sıvılaştırılmış Petrol Gazı (LPG) dıştan takmalı motoru sayesinde, denizciler artık teknede benzin taşımak zorunda kalmıyor. 5hp LPG, herhangi bir standart Kuzey Amerika propan tankına bağlanacak bir yakıt hattı ile donatılmıştır. Yenilikçi LPG dıştan takmalı motorumuz, performanstan ödün vermeden tek bir 11 lb propan tankıyla WOT'ta tam 5 saat çalışacaktır.
Tohatsu'nun Propan dıştan takmalı motoru, motor kullanılmadığında propan yakıtının sürekli akmasını önleyen bir Emniyetli Yakıt Kapatma Valfi ile donatılmıştır. Ayrıca, 5hp LPG etanol veya gaz gerektirmediğinden, bu propan dıştan takmalı motor yakıtla ilgili bileşenlerde neredeyse sıfır bakım gerektirir. 12V 60W 5A şarj sistemi ve yüksek itme pervanesi içeren 20“ ve 25” şaftlı SailPro modeli sunuyoruz. Hangi denizci arkasını kollayan, neredeyse hiç bakım gerektirmeyen bir motor istemez ki?
Bu taşınabilir en çok satanlar, ergonomik olarak tasarlanmış ön ve arka taşıma kolları ile Deniz Ürünleri için Tohatsu Tasarım Felsefesine dayanan yeni tasarlanmış üst ve alt kaportalarla yükseltilmiştir.
Ayrıca, artık yağ dökülmesinden endişe etmeden motorunuzu 3 farklı konumda saklayabilirsiniz.
*Tohatsu Corporation Mühendislik Departmanı verilerine dayanmaktadır.

Ergonomik olarak tasarlanmış yeni Büyük Ön ve Arka Taşıma Kolları, bir kolun diğerinin biraz altında konumlandırılmasıyla daha kolay taşıma ve taşıma sağlar.
.jpg)
Yağ dökülmesinden endişe etmeden 3 yönlü saklama pozisyonları (İskele, Ön ve Sancak tarafı aşağı). *Saklama ve taşıma için lütfen Kullanıcı El Kitabına bakın.

Pervanenin içinden geçen egzoz motor gürültüsünü azaltmaya yardımcı olur.

motor kullanılmadığında propan yakıtının sürekli çalışmasını önler.
| Motor Tipi | 4 Zamanlı, 1 Silindir |
| Çıkış Gücü | 5 ps (3.7 kw) |
| Motor Hacmi | 123 cc (7.5 cu.in.) |
| Silindir Çapı ve Strok | 59 x 45 mm (2.32 x 1.77 inç) |
| Maksimum RPM Aralığı | 5,000 - 6,000 |
| Çalıştırma | Manuel |
| Kontrol Tipi | Tiller Kolu |
| Vites Değiştirme | İleri - Boş - Geri |
| Dişli Oranı | 2.15:1 |
| Pervane Seçim Aralığı | 6" - 9" |
| Şaft Yüksekliği | 15", 20", 25" |
| Yakıt | LPG HD-5 (%65'ten fazla Propan) |
| Yakıt Tüketimi @ WOT | Yakıt Verimliliği: 11 lb (5 kg) 5 saat @ WOT |
| Maksimum Tork | 7,2/4.100 (N-m/rpm) |
| Regülatör | 2 Adımlı Diyafram |
| Yağ Kapasitesi | 450 mL (15 fl. oz.) |
| Yakıt Deposu | Dahili Yakıt Deposu Modelleri (MFS5CD) : 1,1L (0,29 US Gal.) Entegre Depo (Kullanıcının isteğe bağlı harici bir yakıt deposu kullanmasına olanak sağlamak için motora takılı bir Harici Yakıt Deposu Konektörü içerir), Harici Yakıt Deposu Modelleri (MFS5CS) : 12L (3,1 US Gal.) Ayrı Yakıt Deposu |
| Ağırlık* | 27.2 kg (59.5 lbs.) |
| Alternatör Çıkışı | Opsiyonel: 12V, 60W, 5A (SP Modelinde Standart) |
| Dijital CD Ateşleme Sistemi | Standart |
| Emniyetli Yakıt Kapatma Valfi | Standart |
| Start In Gear Koruma | Standart |
| Termostat Kontrollü Soğutma Sistemi | Standart |
| İçten İtmeli Egzoz | Standart |
| Yağ Basıncı Uyarısı | Standart |
| Sığ Su Sürüşü | Standart |