Tohatsu MFS6BZ, hafiflik ve kompakt tasarımıyla kullanıcı dostu bir 6 hp motor olup, taşıması kolay ve yakıt verimli 4 zamanlı bir dıştan takma motor sunar. Bu motor, düşük titreşim, sessiz çalışma ve yüksek performans özellikleriyle Tohatsu markasının kalite standartlarını koruyarak tasarlanmıştır.
* belirli modeller

Vites kolu, daha kolay kullanım için motorun ön tarafına yerleştirilmiştir.

Hava giriş sistemimiz, motorun çalışmasını sağlamak ve motor çalışırken hava giriş gürültüsünü bastırmak için geniş hacimli bir hava susturucusuna sahiptir.

Geniş kavitasyon önleyici plaka pervanenin kavitasyon yapmasını etkili bir şekilde engeller. Büyük trim tırnağı, yüksek hızlarda zahmetsiz dümenlemeye yardımcı olurken aynı zamanda korozyon koruması sağlar.
| Motor Tipi | 4 Zamanlı, 2 Silindir |
| Çıkış Gücü | 6 ps (4.4 kW) |
| Motor Hacmi | 209 cc (12.8 cu.in.) |
| Silindir Çapı ve Strok | 55 x 44 mm (2.17 x 1.73 inç) |
| Maksimum RPM Aralığı | 5,000 - 6,000 |
| Çalıştırma | Elektrikli veya Manuel |
| Kontrol Tipi | Tiller Kolu veya Uzaktan Kumanda |
| Vites Değiştirme | İleri - Boş - Geri |
| Dişli Oranı | 2.08:1 |
| Pervane Seçim Aralığı | 6.5" - 9.5" |
| Şaft Yüksekliği | 15", 20" |
| Yakıt | Kurşunsuz Benzin (87 Oktan) |
| Yağ Tipi | NMMA Sertifikalı FC-W® 4 Zamanlı Yağ** SAE 10W-30/40 (SF, SG, SH, SJ) |
| Yağ Kapasitesi | 800 mL (27 fl. oz.) |
| Yakıt Deposu | 12 L (3.1 US Gal.) Ayrı Yakıt Deposu |
| Ağırlık* | 37 kg (81.5 lbs.) |
| Alternatör Çıkışı | 12V, 80W, 6A |
| Dijital CD Ateşleme Sistemi | Standart |
| Start In Gear Koruma | Standart |
| Termostat Kontrollü Soğutma Sistemi | Standart |
| İçten İtmeli Egzoz | Standart |
| Yağ Basıncı Uyarısı | Standart |
| Sığ Su Sürüşü | Standart |