Tohatsu MFS8B, 8 hp gücünde, hafif ve kompakt bir 4 zamanlı dıştan takma motor olup, Tohatsu'nun dayanıklılık ve performans standardını koruyarak tasarlanmıştır. Taşınabilirlik ve yakıt verimliliği ön planda tutularak üretilen bu motor, özellikle küçük botlar için mükemmel bir çözümdür.
| Motor Tipi | 4 Zamanlı, 2 Silindir |
| Çıkış Gücü | 8 ps (5.9 kW) |
| Motor Hacmi | 209 cc (12.8 cu.in.) |
| Silindir Çapı ve Strok | 55 x 44 mm (2.17 x 1.73 inç) |
| Maksimum RPM Aralığı | 5,000 - 6,000 |
| Çalıştırma | Elektrikli veya Manuel |
| Kontrol Tipi | Tiller Kolu veya Uzaktan Kumanda |
| Vites Değiştirme | İleri - Boş - Geri |
| Dişli Oranı | 2.08:1 |
| Pervane Seçim Aralığı | 6.5" - 9.5" |
| Şaft Yüksekliği | 15", 20" |
| Yakıt | Kurşunsuz Benzin (87 Oktan) |
| Yağ Tipi | NMMA Sertifikalı FC-W® 4 Zamanlı Yağ** SAE 10W-30/40 (SF, SG, SH, SJ) |
| Yağ Kapasitesi | 800 mL (27 fl. oz.) |
| Yakıt Deposu | 12 L (3.1 US Gal.) Ayrı Yakıt Deposu |
| Ağırlık* | 37 kg (81.5 lbs.) |
| Alternatör Çıkışı | Opsiyonel: 12V, 80W, 6A |
| Dijital CD Ateşleme Sistemi | Standart |
| Start In Gear Koruma | Standart |
| Termostat Kontrollü Soğutma Sistemi | Standart |
| İçten İtmeli Egzoz | Standart |
| Yağ Basıncı Uyarı | Standart |
| Sığ Su Tahrik | Standart |