Tohatsu MFS8C, yeni nesil 8 hp 4 zamanlı dıştan takma motor olup, Bataryasız Elektronik Yakıt Enjeksiyonu (EFI) sistemi ile donatılmıştır. Sınıfındaki en hafif 2 silindirli motor olan bu model, üstün yakıt verimliliği, sessiz çalışma ve düşük titreşim özellikleriyle dikkat çeker.
Bataryasız EFI Sistemi: Sorunsuz çalıştırma, düşük yakıt tüketimi ve stabil rölanti performansı sunar
Sınıfının En Hafifi: Sadece 38,5 kg ağırlığında
Titreşim Azaltımı: Her hızda pürüzsüz ve dengeli sürüş sağlar
Düşük Gürültü: İndüksiyon gürültüsünü azaltarak sessiz bir sürüş sunar
Korozyona Karşı Koruma: Çinko kaplama iç su geçişleri ve yüksek kaliteli deniz alüminyum alaşımı ile uzun ömürlü kullanım
Dijital CD Ateşleme Sistemi: Kolay marş, hızlı gaz tepkisi ve dengeli trolling sağlar
6 Trim Pozisyonu: Farklı su derinlikleri ve koşullara uyum sağlar
Sığ Su Sürüşü: Daha fazla manevra kabiliyeti sunar
iller ve Uzaktan Kumanda Seçenekleri: Kullanım tercihlerine göre özelleştirilebilir
Geliştirilmiş Denge Merkezi: Daha az eğme çabası ile manuel kullanım kolaylığı
Su Soğutmalı Yakıt Pompası: Sabit çalıştırma ve stabil rölanti sağlar
Geniş Yakıt Filtresi: Yakıt sistemindeki suyun kolayca algılanmasını ve servis kolaylığını sağlar
Sessiz Egzoz Sistemi: Egzoz gazları pervane içinden geçerek daha sessiz bir sürüş sunar
Düşük yağ basıncı göstergesi
Güvenlik kordonu (tüm Tohatsu dıştan takma motorlarında standart bir koruma özelliği)
Daha güvenli motor çalıştırma için viteste çalıştırma koruması
Yüksek devir sınırlayıcı
*belirli modeller

EFI sistemi, tutarlı bir çalıştırma, rölantide stabilite ve yakıt verimliliği sağlar. Ayrıca, karbüratörlü modellerde yaşanan tıkanma ve etanol yakıt kaynaklı karbüratör sorunları gibi zorlukları ortadan kaldırır.

MFS8C/9.9CY(W) modellerinde standart bir özellik olarak sunulan su soğutmalı yakıt pompası, tutarlı bir çalıştırma, stabil rölanti ve optimal performans sağlar.

Ergonomik olarak tasarlanmış yeke kolu, ileri-boş-geri vites kolu, durdurma düğmesi, gaz sürtünme ayarı ve tilt düğmesi (PT modellerinde) içerir. Bu özellikler daha kolay erişim ve manevra kabiliyeti sunar.

Vites ve gaz kablolarının tutamağın içinden geçirilmesi sayesinde daha temiz bir görünüm sunulurken, taşıma kolunun yüzey alanı %40 artırılmış ve şekli taşıma sırasında basıncı azaltacak şekilde tasarlanmıştır.

Yeke modelleri: Alt kapağın sancak tarafında konumlandırılmıştır. Uzaktan kumanda modelleri: Alt kapağın ön merkezinde yer alır.

MFS9.9E-MFS140A gibi diğer Tohatsu modellerine benzer şekilde, temizleme portu orta bölüme taşınmıştır. Tatlı su ile temizleme artık daha kolaydır ve özel bir alet gerektirmez.

Sayısız test ve analiz sonrası, motor krank muhafazası havalandırma dönüş portu, vakum basıncının üfleme buharlarını daha verimli çekebileceği bir konuma yerleştirilmiştir.

Manuel tilt ve taşıma işlemlerini kolaylaştırmak için tilt tutamağına kauçuk bir kavrama eklenmiştir.
.png)
Ağırlık merkezi hafifçe dıştan takma motorun ön kısmına kaydırılmış, bu da manuel tilt çabasını %19 oranında azaltmıştır.

Tohatsu’nun tasarım felsefesine uygun olarak, kapak tasarımı MFS2.5-MFS30 modelleriyle uyumlu hale getirilmiştir.

MFS9.9CY modelleri artık iki renk seçeneğiyle sunulmaktadır: Aqua Marine Mavisi ve Beluga Beyazı. Beluga Beyazı renk seçeneği, MFS9.9CYWS, MFS9.9CYWL ve MFS9.9CYWEPL modellerinde mevcuttur.

Sancak tarafında yer alan bir PT düğmesi, uzaktan kumandalı güç tilt modellerinde standart olarak sunulmaktadır. PT düğmesi, tekne dışından kolayca tilt yapmayı sağlar.

Şeffaf yakıt filtresi, yakıt sisteminde su olup olmadığını tespit etmeye yarayan yüzer bir gösterge halkasına sahiptir. Aletsiz hızlı tahliye vanası, kolay bakım imkanı sağlar.
| Motor Tipi | 4 Zamanlı, 2 Silindir |
| Çıkış Gücü | 8 ps (5.9 kW) |
| Motor Hacmi | 209 cc (12.8 cu.in.) |
| Silindir Çapı ve Strok | 55 x 44 mm (2.17 x 1.73 inç) |
| Maksimum RPM Aralığı | 5,300 - 6,200 |
| Çalıştırma | Elektrikli veya Manuel |
| Kontrol Tipi | Tiller Kolu veya Uzaktan Kumanda |
| Vites Değiştirme | İleri - Boş - Geri |
| Dişli Oranı | 2.08:1 |
| Pervane Seçim Aralığı | 6.5" - 9.5" |
| Şaft Yüksekliği | 15", 20" |
| Yakıt | Kurşunsuz Benzin (87 Oktan) |
| Yağ Tipi | NMMA Sertifikalı FC-W® 4 Zamanlı Yağ** SAE 10W-30/40 (SF, SG, SH, SJ) |
| Yağ Kapasitesi | 800 mL (27 fl. oz.) |
| Yakıt Deposu | 12 L (3.1 US Gal.) Ayrı Yakıt Deposu |
| Ağırlık* | 38.5 kg (85 lbs.) |
| Alternatör Çıkışı | 12V, 84W, 7A |
| Dijital CD Ateşleme Sistemi | Standart |
| Start In Gear Koruma | Standart |
| Termostat Kontrollü Soğutma Sistemi | Standart |
| İçten İtmeli Egzoz | Standart |
| Yağ Basıncı Uyarı | Standart |
| Sığ Su Tahrik | Standart |